Typy horoskopů

Typy horoskopů – využijte rozmanitost

Pravděpodobně znáte jeden, maximálně dva typy horoskopů. Věděli jste ale, že horoskopů existuje celá řada? Skutečně, existuje několik typů horoskopů, které se většinou liší svým původem.

Tradiční horoskop

U nás jde o bezpochyby nejznámější typ horoskopu. Někdy také bývá označován jako evropský. Dle data narození (měsíce a dne) jsou lidé děleni do různých znamení zvěrokruhu. Tato znamení jsou: Beran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Vodnář a Ryby. Tak jako i u dalších typů horoskopů jednotlivé znamení mají své charakteristické vlastnosti, které více či méně ovlivňují jejich život. Postavení planet má vliv na zdraví, peníze, štěstí i partnerské vztahy.
Více informací o tomto horoskopu naleznete zde ...
V případě že máte zájem o kvalitně zpracovaný horoskop, neváhejte zvednout sluchátko a kontaktovat profesionální věštce naší věštírny.

Čínský horoskop

Čínský horoskop se od toho evropského odlišuje především rozdílnou délkou trvání lunárního roku. Čínský lunární rok začíná na přelomu ledna a února. Tak jako náš evropský, i čínský zvěrokruh obsahuje dvanáct znamení, a to:Krysa, Buvol, Tygr, Zajíc, Drak, Had, Kůň, Koza, Opice, Kohout, Pes a Vepř. Zajímavostí čínského horoskopu je, že znamení jsou určena podle roku narození, nikoli dle přesného data narození, jako je tomu u tradičního horoskopu.
Více informací o čínském horoskopu naleznete zde ...

Egyptský horoskop

Astrologie je darem bohů. Tedy alespoň tak na ni nahlížel egyptský horoskop. Egypťané jsou velmi inspirujícím národem. Podívejme se na jejich historii, co dokázali vybudovat. V mnoha činnostech a vědách byl před Evropany desítky až stovky let napřed. Astrologie starého Egypta nebyla výjimkou. Podobě jako v evropský horoskop, tak i ten egyptský dělí rok na jednotlivé části dle znamení. V roce egyptského horoskopu je však znamení o jedno méně, tedy jedenáct. Znamení a jejich vlastnosti bývají přiřazovány jednotlivým bohům starého Egypta. Jsou jimi: Amon - Ra, Mut, Isis, Horus, Geb, Sechmet, Toth, Seth, Osiris, Anubis a Hathor.

Indický horoskop

Vznikla před pěti tisíci lety a umožňuje porozumění sobě samotnému. Indická astrologie již dlouho pomáhá lidem najít své místečko pod sluncem. Tento typ horoskopu umožňuje najít znamení, se kterým jste spříznění po různých stránkách. Vztahové, přátelské, sexuální, ale i dalších. Také odhalí vše, co jste kdy chtěli vědět o sobě a svých charakterových vlastnostech či přirozeném talentu.

Tento východní typ horoskopu je u nás téměř neznámý, ale přesto se dá najít několik odborníků, kteří se mu věnují.
Znamení indického horoskopu jsou: Méš (Beran), Vršabha (Býk), Mithuna (Blíženci), Karkata (Rak), Sinha (Lev), Kanjá (Panna), Tulá (Váhy), Vrščika (Štír), Dhanus (Střelec), Makara (Kozoroh), Kumbha (Vodnář) a Mína (Ryby).

Keltský horoskop

Kelti. Naši předci a jejich horoskop. Je nám tak blízko, a přesto tak vzdálený. I když jde o naše dávné předchůdce, o tomto horoskopu většina lidí vůbec ani neví. Keltové vždy věřili v tajemnou magickou moc stromů. A tak jako v tradičním typu horoskopu máme znamení,kterými jsou Blíženci, Váhy atd., v tom keltském je to Olše, Javor, Fíkovník a různé další stromy.

Cyklický horoskop

Cyklický horoskop je nepříliš známým druhem horoskopu, který studuje, jaký vliv má příroda na člověka v okamžiku jeho narození. Místo znamení jsou zde určité přírodní cykly, a to: Doba růstu, Doba rozkvětu, Doba dlouhých dní, Doba zrání, Doba žní, Doba padajícího listí, Doba prvních mrazů, oba dlouhých nocí, Doba hlubokého spánku, Doba ticha a Doba obnovy.

Cikánský horoskop

Jednotlivá znamení cikánského horoskopu mají svůj původ v různých předmětech, které je charakterizují. Těmito předměty jsou Sekyra, Meč, Mince, Zvon, Hvězda, Kolo, Svíčka, Koruna, Dýka, Kaple, Kalich a Podkova. Dle data narození jsou rozmístěny rovnoměrně do celého roku.Tento typ horoskopu je další z řady méně známých.

Společný jmenovatel

I přes všechny odlišnosti mají všechny typy horoskopů společný cíl. Pomoci lidem připravit se budoucnost, dát jim rozhřešení těžkých životních otázek, či je jen tak informovat, jak si povedou. Astrologie a různé typy horoskopů jsou oblíbená po tisíciletí. V minulosti byly především doménou velkých panovníků, kteří si nechávali předpovědět, jak se povede jejich království, jaká bude úroda, zda vyhrají svá válečné tažení, ale samozřejmě i další skutečnosti.

Tyto typy horoskopů později začaly ulehčovat život i obyčejným lidem. Ti se věštce mohli zeptat praktiky na cokoli a tak tomu zůstalo dodnes.

věštkyně

Cena hovoru je 70 Kč/min.