V dobách středověku se začala masivně rozmáhat astrologie. A to nejen v Evropě, ale i na východě – v Číně. Čínští císaři byli známí svou láskou ke hvězdám a vírou v jejich až nadpřirozenou moc. Astrologie v Číně ovlivňovala rozhodnutí, ať již při vládě nebo válečných taženích.
Není tedy divu, že dvorní astrologové byli váženými lidmi, kteří se obvykle řadili mezi císařovi nejbližší.
Novodobá historie čínské astrologie
Čínská astrologie začala postupem času získávat na oblíbenosti. Důvodem bylo i to, že už nezůstávala jen na císařském dvoře, ale začala se šíři i mezi prosté občany. I ti tak mohli objevit její kouzlo a poznat nepoznanou část jejich dosavadního života, ale i lehce nahlédnout do budoucna.
Odtud už byl jen krůček k tomu, aby se čínská astrologie rozšířila do celého světa.
Odlišnosti čínské astrologie
Čínská astrologie se od té naší, takzvané západní astrologie, liší především svým kalendářem a zvěrokruhem. Zatímco západní astrologie má zvěrokruh dělený se zhruba měsíčním rozestupem (všech dvanáct znamení je tedy v jednom roce), čínská astrologie využívá systém přidělení jednoho celého roku jednomu z dvanácti zvířat.
Mezi tato zvířata patří krysa, vůl, tygr, králík, drak, had, kůň, ovce, opice, kohout, pes a prase, a to přesně v tomto pořadí. Ve výsledku má tedy každé z těchto zvířat jednou za dvanáct let „svůj“ rok. Například rok 2010 je rokem Tygra.